Corax

Kód: C051CA-01
Novinka
Neohodnotené
Značka: Petzl
€66,60 –6 %
Petzl Corax turquoise
€66,60 –6 % €62 €62 / 1 ks
Skladom (1 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Univerzálny viacúčelový plne nastaviteľný úväz Petzl Corax 2014 je vybavený systémom Frame Construction, ktorý rovnomerne rozkladá tlak a poskytuje maximálnu oporu a pohodlie. Dve pracky v páse umožňujú rovnomerné vycentrovanie naväzovacieho oka a pútok na materiál po stranách. Nohavičkové pracky a odopínanie zadného elastického pásu umožňuje nasadiť úväz aj cez lyže alebo stúpacie železá. Na bokoch sú dva sloty pre upevnenie nosičov materiálu Petzl CARITOOL.

  • Veľkosť 1 - 490 g - obvod pásu: 65 - 96 cm - obvod nohavičiek: 48,5 - 59 cm
  • Veľkosť 2 - 530 g - obvod pásu: 76 - 107 cm - obvod nohavičiek: 54 - 67 cm
  • Hmotnosť: 470/520g

Dodatočné parametre

Kategória: Úväzy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.52 kg
Farba: turquoise

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Petzl je známa po celom svete svojimi inovatívnymi a kvalitnými produktmi pre horolezectvo, speleológiu a prácu vo výškach. Petzl bola založená vo Francúzsku a jej história je úzko spätá s menom Fernand Petzl, ktorý bol speleológom a priekopníkom v oblasti lezeckej techniky.

História Petzl sa začala v 30. rokoch 20. storočia, keď Fernand Petzl začal experimentovať s rôznymi technikami a vybavením na speleológiu. V roku 1968 Fernand Petzl a jeho priateľ Pierre Chevalier vyvinuli prvé modernejšie pomôcky a nové systémy, ktoré uľahčili zostup i výstup, čo viedlo k vzniku spoločnosti Petzl v roku 1970. Táto spoločnosť začala vyrábať a predávať lezecké vybavenie, pričom sa špecializovala na technické produkty pre speleológiu.

V 70. rokoch Petzl predstavila prvé čelové svietidlá, ktoré sa stali revolučným produktom pre speleológov a horolezcov. Tieto svietidlá umožnili používateľom mať voľné ruky pri práci v tme, čo zlepšilo bezpečnosť a efektivitu. V 80. rokoch spoločnosť rozšírila svoje portfólio o vybavenie pre prácu vo výškach a záchranné operácie, čím sa stala lídrom na trhu.

V 90. rokoch Petzl pokračovala v inováciách a predstavila nové produkty, ako napríklad samoistiace zostupovacie zariadenie GRIGRI, ktoré sa stalo veľmi populárnym medzi horolezcami. V tomto období sa spoločnosť stala známou aj svojimi prilbami, postrojmi a iným bezpečnostným vybavením.

Dnes je Petzl globálnou značkou s distribúciou po celom svete. Spoločnosť je známa svojou kvalitou, inováciami a záväzkom k bezpečnosti. Petzl neustále vyvíja nové produkty a technológie, ktoré pomáhajú profesionálom aj amatérom dosahovať ich ciele v bezpečí a s dôverou.

Petzl tiež kladie dôraz na udržateľnosť a etické podnikanie. Spoločnosť sa zaviazala minimalizovať svoj environmentálny dopad a dodržiavať najvyššie etické normy v celom dodávateľskom reťazci. Petzl Academy, ktorú spoločnosť organizuje, poskytuje školenia a vzdelávacie programy pre profesionálov aj amatérov v oblasti bezpečnosti a techniky lezenia.

Od svojich skromných začiatkov v dielni Fernanda Petzla až po súčasnosť, Petzl zostáva verná svojmu poslaniu – poskytovať inovatívne riešenia, ktoré umožňujú ľuďom skúmať a chrániť svet okolo nás.