Scorpio Vertigo

Kód: L060AA00
Novinka
Neohodnotené
Značka: Petzl
€98,10 –18 %
Scorpio Vertigo
€98,10 –18 % €79,90 €79,90 / 1 ks
Skladom (1 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Klasický trhací tlmič pádu pre lezenie ferát je vybavený ergonomickými karabínami Scorpio Vertigo Wire-Lock. Dobre padne aj tretie pútko na pomocnú karabínu pri oddychovaní, alebo čakaní na posun lezcov pred vami.

Názov produktu: PETZL Scorpio Vertigo 

Dodatočné parametre

Kategória: Tlmiče pádu
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.45 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Petzl je známa po celom svete svojimi inovatívnymi a kvalitnými produktmi pre horolezectvo, speleológiu a prácu vo výškach. Petzl bola založená vo Francúzsku a jej história je úzko spätá s menom Fernand Petzl, ktorý bol speleológom a priekopníkom v oblasti lezeckej techniky.

História Petzl sa začala v 30. rokoch 20. storočia, keď Fernand Petzl začal experimentovať s rôznymi technikami a vybavením na speleológiu. V roku 1968 Fernand Petzl a jeho priateľ Pierre Chevalier vyvinuli prvé modernejšie pomôcky a nové systémy, ktoré uľahčili zostup i výstup, čo viedlo k vzniku spoločnosti Petzl v roku 1970. Táto spoločnosť začala vyrábať a predávať lezecké vybavenie, pričom sa špecializovala na technické produkty pre speleológiu.

V 70. rokoch Petzl predstavila prvé čelové svietidlá, ktoré sa stali revolučným produktom pre speleológov a horolezcov. Tieto svietidlá umožnili používateľom mať voľné ruky pri práci v tme, čo zlepšilo bezpečnosť a efektivitu. V 80. rokoch spoločnosť rozšírila svoje portfólio o vybavenie pre prácu vo výškach a záchranné operácie, čím sa stala lídrom na trhu.

V 90. rokoch Petzl pokračovala v inováciách a predstavila nové produkty, ako napríklad samoistiace zostupovacie zariadenie GRIGRI, ktoré sa stalo veľmi populárnym medzi horolezcami. V tomto období sa spoločnosť stala známou aj svojimi prilbami, postrojmi a iným bezpečnostným vybavením.

Dnes je Petzl globálnou značkou s distribúciou po celom svete. Spoločnosť je známa svojou kvalitou, inováciami a záväzkom k bezpečnosti. Petzl neustále vyvíja nové produkty a technológie, ktoré pomáhajú profesionálom aj amatérom dosahovať ich ciele v bezpečí a s dôverou.

Petzl tiež kladie dôraz na udržateľnosť a etické podnikanie. Spoločnosť sa zaviazala minimalizovať svoj environmentálny dopad a dodržiavať najvyššie etické normy v celom dodávateľskom reťazci. Petzl Academy, ktorú spoločnosť organizuje, poskytuje školenia a vzdelávacie programy pre profesionálov aj amatérov v oblasti bezpečnosti a techniky lezenia.

Od svojich skromných začiatkov v dielni Fernanda Petzla až po súčasnosť, Petzl zostáva verná svojmu poslaniu – poskytovať inovatívne riešenia, ktoré umožňujú ľuďom skúmať a chrániť svet okolo nás.