Test : Mammut Nirvana Flip 25L


25.9.2020

Dnes sa pozrieme na batoh od firmy Mammut – Nirvana Flip 25L.


Základne informácie :

  • hmotnosť: 1090 g
  • objem: 25 L

Batoh ma najviac zaujal s funkčnosťou a dizajnom na prvý pohľad je veľmi príťažlivý. Taktiež je mimoriadne odolný  voči vode a oderu ( nie je nepremokavý). Je vhodný na jednodňovú turistiku a Via Ferraty. I napriek tomu, že je batoh navrhovaný  pre športy ako sú Skialp, snowboard a lyžovanie , ja ho plne využívam na moju obľúbenú turistiku. Vďaka úchytom, ktoré bezpečne a ľahko uchytia snowboard, lyže sú tam aj pomôcky/úchyty na prilbu, cepíny a paličky.  

 

Najviac ma na ňom zaujalo otváranie chrbtovej časti na zips cez ktorú sa pohodlne dostanem k všetkým veciam aj tým ktoré sú na spodku a nemusím všetko vyťahovať von. Chrbtová časť je príjemne mäkká so špeciálnymi mäkkými vankúšiky, tak isto sú vystužené aj ramenové pasy, ktoré ma nikdy neotlačili, čo je pre mňa obrovské plus. Vďaka chrbtovému systému môj chrbát netrpí po celodennej túre.  Na vrchu ma malé vrecko s flyšovou podšívkou na drobné veci napr. okuliare,  ,cennosti,. Hlavná komora je dostatočne veľká, zmestia sa tam bezproblémovo náhradne tričko , bunda , lekárnička, voda atď,ja tam nosím aj varič  Jetboil .Na bokoch sú uťahováky, ktoré slúžia na kompresné uťahovanie batohu, takže keď mám batoh poloprázdny utiahnem a batoh a vôbec sa mi na chrbte nekýve zo strany na stranu.Aby som nezabudol batoh je vybavený priehriadkou na hydrovak.

Tento batoh je vhodný aj na voľnočasové nosenie, vďaka svojej atraktivite.

Jediné mínus na ňom je, že nemá na bedrových pásoch kapsičky.Myslim že je to len maličky detail .

Batoh odporúčam všetkými desiatimi, keďže už mám s ním odchodené mnoho km v horách a zatiaľ ma nikdy nesklamal. A taktiež ho plne využivam aj na Bike.

DM