Sculptor

Kód: FJ500SC-BR
Novinka
Neohodnotené
Značka: Esbit
€36 –13 %
red
€36 –13 % €31 €31 / 1 ks
Na dopyt

Detailné informácie

Podrobný popis

Termoska Esbit Sculptor  je vyrobená z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Vonkajšia strana termosky Esbit je pokrytá špeciálnou, matnou protišmykovou farbou, ktorá zabraňuje náhodnému upusteniu pri držaní v rukaviciach.Termoska je vyrobená tak, aby manipulácia s ňou bola čo najjednoduchšie. Veľkou výhodou termosky je poistný ventil. Po stlačení sa vyrovná tlak vnútri termosky, čím sa vylúči riziko obarenia horúcou parou alebo náhodný "výbuch" počas prepravy.

  • Vnútorná vrstva termosky je potiahnutá špeciálnou tenkou vrstvou, ktorá zlepšuje izolačné vlastnosti, zároveň pôsobí antibakteriálne. Uzáver slúži zároveň ako miska na jedlo.

Pre maximálne využitie vlastností termosky odporúčame pred použitím:

  • Ak chcete dať do termosky horúce jedlo, pred použitím ju nahrejte teplou vodou po dobu asi 4 minút, potom vylejte vodu a vložte jedlo
  • V prípade studených nápojov či jedla (vlejte studenú vodu / 4 min.)


Teplota plnenia vody: ~ 98 ° C / Teplota okolia: ~ 20 ° C ± 2 ° C

  • Teplota po 6 hodinách: ~ 65 ° C
  • Teplota po 12 hodinách: ~ 45 ° C
  • Teplota  po 24 hodinách: ~ 30 ° C

Rozmery: ~ V 135 x Ø 108 mm
Hmotnosť: ~ 465 g
Objem: ~ 500 ml

Názov produktu:Esbit Sculptor 0,5 l

Dodatočné parametre

Kategória: Termosky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.47 kg
Farba: red
Objem: 500 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Príbeh úspechu značky Esbit ® začal v roku 1936 vynálezom suchého liehu Erichom Schummem. Čoskoro nasledovali ďalšie produkty, ako je napríklad legendárny "vreckový varič", ktorého bolo vyrobených cez 10 miliónov kusov a dodnes sa vyrába. Do súčasnoti získala firma ESBIT Gmbh povesť popredného, svetovo uznávaného výrobcu suchého paliva (liehu), ktoré dnes nachádza široké uplatnenie v mnohých oblastiach ako je táborenie, turistika alebo horolezectvo, ale aj ako neoddeliteľná súčasť "balíka poslednej záchrany" ozbrojených síl a humanitárnych organizácií na celom svete.
Tento suchý lieh a varič dnes okrem iného používa veľa armád NATO.

Esbit Compagnie GmbH bola založená v roku 1949 v Hamburgu v Nemecku, pôvodne len na účely vývozu. V jej čele stál cez tri desaťročia Fritz Paap a v roku 1982 prevzal riadenie spoločnosti jeho syn Dieter Paap. Dnes tento rodinný podnik riadi už tretia generácia Philip a Robert Paap. Tak budú tradičné hodnoty značky a spoločnosti aj v budúcnosti zohrávať dôležitú úlohu.

Dnes ESBIT Gmbh ponúka ďalšie nevyhnutné doplnky pre pobyt mimo civilizáciu. K pôvodnej výrobe alkoholových vreckových varičov, pribudli termosky na jedlo a pitie, variče na tekutý lieh, sady riadov, titánové príbory atď. Produkty Esbit preukázali, že sú aj v extrémnych poveternostných podmienkach spoľahlivým zdrojom energie, ktorá zaberá málo miesta. A preto bol tuhý lieh Esbit mnohokrát ocenený ako najlepšie pevné palivo na svete!