Spacáky 

Počet produktov: 4
Zobraziť / Skryť filtre

Spacáky

Spací vak, alebo tiež spacák môžeme rozdeliť podľa viacerých kritérií. Podľa typov ich delíme na letné spacie vaky, zimné spacie vaky, trojsezénne spacie vaky a špeciálne spacie vaky (napr. expedičné).  

Už z názvu je jasné, že rozdelenie vyplýva z predpokladaných teplotných podmienok, v ktorých sa bude spací vak používať. Letné spacie vaky majú T-limit (parameter podľa normy  EN 13537 )cca. 10°C, trojsezónne spacie vaky cca -10°C a zimné spacie vaky cca -25°C.

Na základe materiálu výplne spacieho vaku sa delia na dve skupiny. Prvou sú spacie vaky plnené perím, druhou skupinou sú spacie vaky plnené syntetickým vláknom.

Výhodou perových spacích vakov je pomer izolačných vlastností k hmotnosti. Perový spací vak bude teda pri rovnakých izolačných parametroch ľahší. Nevýhodou sú  (obvykle) vyššia cena, ľahká absorbcia vlhkosti a následne znížená izolačná schopnosť a vyššia náročnosť údržby.

Výhodou spacích vakov plnených syntetickým vláknom je práve ich lepšie znášanie vlhkých podmienok (lepšia izolačná schopnosť vlhkej syntetiky oproti periu , rýchlo vysychá), ako aj jednoduchšia starostlivosť. Nevýhodou je vyššia hmotnosť a skladnosť v porovnaní  so spacími vakmi z peria v rovnakej kategórii. Podľa tvaru a konštrukcie delíme spacie vaky najčastejšie na dekové a múmiové.

Dekový spací vak je zväčša určený na nenáročné použitie pri spaní na chate, alebo v kempe. Múmiové spacie vaky sú konštruované tak, aby zamedzovali úniku tepla a optimalizovali veľkosť vnútorného priestoru, ktorý musí telo vyhrievať.

Najlepší dodávateľ pre Vaše športové aktivity v prírode ale aj v meste

Sme s Vami a sme tu aby sme Vám poradili pri výbere toho najlepšieho čo potrebujete

Viac