Recenzia prilieb Hex a Crag Sender


17.8.2021

Pozrite sa na novinky v oblasti prilieb, z dielne Mammut a Singing Rock.


Singing Rock HEX

Hex je pútavá nová prilba od Singing Rock. Napriek tomu, že je Hex o niečo ťažší ako podobné prilby v tejto kategórii zaujala svojim unikátnym “ včelím“ ventilačným systémom a vynikajúcou odolnosťou. Hex je vyrobený z peny EPP a ABS škrupiny s plným pokrytím a zaručuje vysoký stupeň ochrany pred nárazmi zhora aj zboku. Prilbu Hex otestovala redakcia internetového časopisu gearjunkie.com:

Používali ju počas športového a tradičného lezenia. Pri transporte bola prilba v batohu s ďalším materiálom a napriek tomu nebadať žiadne známky opotrebovania. HEX je pre horolezcov, ktorí uprednostňujú trvanlivosť pred úsporou hmotnosti, ktorá aj tak nie je vysoká. Ďalšou vynikajúcou vlastnosťou Hexu je jeho výnimočná šírka nastavenia.

Keď prilbu potrebujete zbaliť, jej sťahovací mechanizmus jednoducho zatlačíte do vnútra. Bočné popruhy v tvare Y sa tiež dajú ľahko nastaviť. Aj keď tieto funkcie úprav pridávajú niekoľko gramov, zistili sme, že Hex sedí na väčšinu tvarov hlavy oproti zvyšku horolezeckých prilieb dostupných na trhu.

Čo poteší možno väčšinu užívateľov prilby Hex je to, že je vhodná na horolezectvo, alpinizmus aj skialpinizmus, a tak sa radí medzi jedne z mála prilieb, ktoré môžete užívať na celoročné aktivity.

Na porovnanie s podobnou staršou prilbou Penta od značky Singing Rock, ktorej cieľom je čo najmenšia hmotnosť, je HEX ťažší a tým aj bezpečnejší. Tiež je lepšie odvetraná vďaka pravidelne umiestneným prieduchom - je ich dokopy 35.

HEX

Váha: M 300 g • 10.6 oz , L 330 g

PENTA: One size / 205g

 

 

Mammut Crag Sender

Crag Sender značky Mammut je horolezecká prilba „na všetko“. Prilba s hmotnosťou iba 199 g v menšej z dvoch veľkostí kombinuje praktické funkcie s kvalitnými materiálmi. Od alpských po športové aktivity je Crag Sender všestrannou vynikajúcou prilbou.

Na zlepšenie bočnej a zadnej ochrany používa Crag Sender zosilnenú penu v oblastiach, kde je najpravdepodobnejší výskyt nárazov. Práve kevlarová výstuž poskytuje podporu v spomínaných  kritických oblastiach. V hornej časti ďalší kus EPS peny pomáha absorbovať nárazy padajúcich predmetov z hora.

Drahšia verzia zariadenia Crag Sender, obsahuje viacsmerový systém ochrany pred nárazom (MIPS). MIPS má za cieľ znížiť rotačné sily spôsobené uhlovými nárazmi, ku ktorým môže dôjsť pri páde prvolezca.

Napriek tomu, že verzia MIPS pridáva k cenovke 70 eur a k celkovej hmotnosti niekoľko gramov stojí za zváženie pre horolezcov, ktorí hľadajú technologicky najvyspelejšiu ochranu na trhu.

Crag Sender je špičková prilba, ktorá bola jasne navrhnutá s hlbokým porozumením rizík a dynamiky lezenia na horách.

CRAG Sender  / CRAG Sender MIPS

Váha: 52-57cm / 199g • 56-61cm / 219g

 

 

 

 

 

 

Najlepší dodávateľ pre Vaše športové aktivity v prírode ale aj v meste

Sme s Vami a sme tu aby sme Vám poradili pri výbere toho najlepšieho čo potrebujete

Viac