AKCIA NOVINKA
15%
Neutrino 800 Long

Spacák RAB Neutrino 800 Long LZ

0 hodnotenie
QSM-94-NFB-LZ (2110)


Info:

Long / Nightfall Blue

Tovar na sklade

Predpokladané doručenie (SK): 22.5.2024
525.00 €
619.00 €
Ušetríte : 94.00 € (15%)

Popis tovaru

Výrobca si na nových modeloch dal skutočne veľmi záležať. Vylepšil tkaninu aj dizajn na vytvorenie teplejších, ale ľahších spacích vakov. Okrem toho prišiel s inovatívnym dizajnom komôr, ktorý umožňuje efektívnejšie využitie vlastností peria a zabraňuje presunu peria v komorách a vzniku studených miest.
Neutrino má vrchný materiál 100% recyklovaný Pertex Quantum s DWR vode odpudivou úpravou, ten má nižšiu gramáž ako Pertex Quantum Pro a je o niečo priedušnejší a mäkší. Spacák bude vďaka svojej nízkej hmotnosti veľmi vhodný pre viacdenný trekking.Spacák je naplnený 855 gramami špičkového, husacieho peria s plnivosťou 800 cuin. Perie má hydrofóbnu úpravu od Nikwaxu. Vďaka tomu lepšie znáša vlhkosť, rýchlejšie schne a naberá späť plný objem. Všetky perie používané Rabom samozrejme spĺňa certifikáciu pôvodu peria R.D.S.
Rab predovšetkým myslel na design a technické detaily spacáku. Aj napriek svojej nízkej hmotnosti je spacák veľmi priestranný. Rabu sa predovšetkým podarila technicky premyslená kapucňa a perfektný, tvarovaný vnútorný golier. Všetko sa dá samozrejme pohodlne stiahnuť. Nechýba vnútorné vrecko na zips pre úschovu čelovky, telefónu a pod.
Skvelý je predovšetkým „foot box“, ktorý je v tvare akejsi plutvy, vďaka tomu máte mnoho priestoru pre nohy. Lichobežníková konštrukcia komôr eliminuje vznik studených miest.
Dvojcestný YKK zips v 3/4 dĺžke je dostatočný a nebude určite robiť zásadné problémy.
Komfortná teplota je pri Rabe meraná novo podľa normy EN1357:2016. Samozrejme všetci sme ale odlišní a preto treba tu uvádzané teploty brať skôr ako sprievodcu pre vhodný výber spacieho vaku. Norma vychádza z parametrov štandardného muža – 25 rokov, 173 cm, 73 kg a štandardnej ženy – 25 rokov, 160 cm a 60 kg a uvádzané teploty sú prierezom sérií meraní z hornej hranice teploty, kedy je človek schopný spať celú noc bez prebudenia až po extrémnu teplotu, ktorá určuje minimálnu teplotu pri ktorej môže človek prežiť.
Rab uvádza komfortnú teplotu (ideálna teplota z ktorej by ste mali vychádzať pri výbere spacáku), limitnú teplotu (teplota pri ktorej môže štandardný muž zostať v pokoji 8 hodín bez toho, aby sa prebudil), extrémny limit (mala by sa brať ako návod, ako by spacák fungoval v núdzovej situácii.Nie ako odporúčaný prípad použitia.Vzťahuje sa na teplotu pri ktorej štandardná žena môže zostať 6 hodín bez rizika úmrtia na podchladenie). Okrem toho Rab uvádza tzv. „Rab limit“, ten vychádza z vlastných skúseností a skúseností športovcov a je braný ako rozumná hranica použiteľnosti spacieho vaku.
Rab Neutrino 800 :
hmotnosť 1288 gramov (bez skladovacieho vreca a kompresného obalu)
náplň 855 g hydrofóbneho (vyvíjané s Nikwaxom), husieho peria s plnivosťou 800 cuin
dĺžka Long pre postavy do 200 cm
vonkajší materiál 100% recyklovaný Pertex Quantum (38g/m², 20D/20D) s vode odpudivou DWR úpravou
vnútorný materiál 100% recyklovaný Ripstop Nylon (38g/m², 20D/20D)
limitná teplota -20 ° C, Rab Limit -22 ° C, (teploty podľa EN13537:2016)
3/4 YKK obojsmerný zips
šírka v ramenách 82 cm, šírka v páse 69 cm, šírka v nohách 53 cm
inovatívne konštrukcie komôr
ergonomická, sťahovacia kapucňa a vnútorný golier
lichobežníková konštrukcia komôr eliminujúca vznik studených miest
vnútorné vrecko na zips
dodávané s nepremokavým, kompresným obalom (rozmery 28 x 45 cm) a skladovacím vrecom

Parametre -

Hmotnosť:  1288 g
Farba:  Nightfall Blue
Veľkosť:  Long

Recenzia užívateľov (0)

Napísať recenziu