Spacák RAB Neutrino 600

0 hodnotenie
KOM-QSM-92-NFB-REG-RZ (3999)


Info:

regular / right zip / nightfall blue

Tovar na sklade

Predpokladané doručenie (SK): 19.6.2024
529.00 €
629.95 €
Ušetríte : 100.95 € (16%)

Popis tovaru

Je to takmer 40 rokov čo Rab Carrington v malom dome v Sheffielde začal ručne šiť prvý spací vak, ktorý ponesie jeho meno. Prvé návrhy vychádzali z jeho horských skúseností. Základom bolo vytvárať kvalitné, ľahké a teplé spacie vaky, ktoré budú v horách dobre slúžiť. Práve také veci Rab robí - ľahké a spoľahlivé. Premýšľa nad detailmi, prichádza s novými materiálmi. Ako keď v 90. rokoch prvýkrát použil tkaninu Pertex, z ktorej dodnes vznikajú tie najodolnejšie páperové výrobky alebo nepremokavé oblečenie, ktoré zbalíte do malého balíčka. Bavíme sa tu skrátka o vybavení, ktoré radšej opravíte ako vyhodíte.
Rab dlhodobo patrí k absolútnej svetovej špičke čo sa páperových výrobkov týka. Ich spacie vaky sú plnené v továrni v Derbyshire vo Veľkej Británii. To zaisťuje absolútnu kontrolu nad tým, že spacie vaky neboli nikdy nevhodne skladované alebo stlačené.
Výrobca si na nových modeloch Rab Neutrino 600 dal skutočne veľmi záležať. Vylepšil tkaninu aj dizajn na vytvorenie teplejších, ale ľahších spacích vakov. Okrem toho prišiel s inovatívnym dizajnom komôr, ktorý umožňuje efektívnejšie využitie vlastností peria.
Neutrino má vrchný materiál 100% recyklovaný Pertex Quantum s DWR vode odpudivou úpravou, ten má nižšiu gramáž ako Pertex Quantum Pro a je o niečo priedušnejší a mäkší. Spacák bude vďaka svojej nízkej hmotnosti veľmi vhodný na viacdenný trekking. Kvalitná DWR úprava si bez problémov poradí s rannou rosou a spaním pod širákom.
Rab Neutrino 600 je naplnený 600 gramami špičkového, husieho peria s plnivosťou 800FP. Perie má hydrofóbnu úpravu od Nikwaxu. Vďaka tomu lepšie znáša vlhkosť, rýchlejšie schne a naberá späť plný loft. Perie používané Rabom samozrejme spĺňa certifikáciu pôvodu peria R.D.S.
Rab predovšetkým myslel na design a technické detaily spacáku. Aj napriek svojej nízkej hmotnosti je spacák veľmi priestranný. Rabu sa dosť podarila technicky premyslená kapucňa a perfektný, tvarovaný vnútorný golier. Všetko sa dá samozrejme pohodlne stiahnuť. Nechýba vnútorné vrecko na zips pre úschovu čelovky, telefónu a pod.
Skvelý je aj „foot box“, ktorý je v tvare akejsi plutvy, vďaka tomu máte dostatok priestoru pre nohy. Lichobežníková konštrukcia komôr eliminuje vznik studených miest.
Dvojcestný YKK zips v 3/4 dĺžke je dostatočný a nebude určite robiť zásadné problémy.

Komfort:
Komfortná teplota je pri Rabe meraná novo podľa normy EN1357:2016. Samozrejme všetci sme odlišní. Každý generujeme iné množstvo tepla a sme viac alebo menej otužilí, preto treba tu uvádzané teploty brať skôr ako sprievodcu pre vhodný výber spacieho vaku. Norma vychádza z parametrov štandardného muža – 25 rokov, 173 cm, 73 kg a štandardnej ženy – 25 rokov, 160 cm a 60 kg a uvádzané teploty sú prierezom sérií meraní z hornej hranice teploty, kedy je človek schopný spať celú noc bez prebudenia až po extrémnu teplotu, ktorá určuje minimálnu teplotu pri ktorej môže človek prežiť.
Rab uvádza komfortnú teplotu (ideálna teplota z ktorej by ste mali vychádzať pri výbere spacáku), limitnú teplotu (teplota pri ktorej môže štandardný muž zostať v pokoji 8 hodín bez toho, aby sa prebudil), extrémny limit (mala by sa brať ako návod, ako by spacák fungoval v núdzovej situácii. Nie ako odporúčaný prípad použitia. Vzťahuje sa na teplotu pri ktorej štandardná žena môže zostať 6 hodín bez rizika úmrtia vplyvom podchladenia). Okrem toho Rab uvádza tzv. „Rab limit“, ten vychádza z vlastných skúseností a skúseností športovcov a je braný ako rozumná hranica použiteľnosti spacieho vaku.

Vlastnosti:

 • hmotnosť 998 gramov (veľ. Regular, bez skladovacieho vreca a kompresného obalu)
 • náplň 600 g hydrofóbneho (vyvíjané s Nikwaxom) husieho peria s plnivosťou 800FP
 • dĺžka Regular vhodná pre postavy do 185 cm
 • ľavý zips
 • vonkajší materiál 100% recyklovaný Pertex Quantum (38g/m², 20D/20D) s vode odpudivou DWR úpravou
 • vnútorný materiál 100% recyklovaný Ripstop Nylon (38g/m², 20D/20D)
 • Komfortná teplota -5°C, limitná teplota -12°C, Rab limit -12°C, extrémny limit -32°C (teploty podľa EN13537:2016)
 • 3/4 YKK obojsmerný zips
 • šírka v ramenách 80 cm, šírka v páse 67 cm, šírka v nohách 51 cm (veľ. Regular)
 • inovatívne konštrukcie komôr
 • ergonomická, sťahovacia kapucňa a vnútorný golier
 • lichobežníková konštrukcia komôr eliminujúca vznik studených miest
 • vnútorné vrecko na zips
 • dodávané s nepremokavým, kompresným obalom (rozmery 26 x 40 cm) a skladovacím vrecom

Parametre -

Farba:  nightfall blue
Veľkosť:  Regular (do 185cm)
Hmotnosť:  998 g

Recenzia užívateľov (0)

Napísať recenziu