Predstavujeme značku RAB


8.11.2021

Pri výbere značiek, ktoré pre vás zaradíme do nášho portfólia, dbáme najmä na kvalitu produktov, ktorá je pre nás kľúčová. Práve na základe tohto parametra sme pre vás v lete tohto roku zaradili do ponuky značku RAB


Značka RAB sa k nám dostala vďaka rovnako zanieteným horolezcom ako sme my, chlapcom z českého Nalehko , ktorí spolupracujú s vrcholovými športovcami. Tí pre nich veci testujú a navyše posúvajú hranice využiteľnosti každého modelu, v každom ročnom období.


Príbeh lezeckej značky Rab sa začal v podkroví malého domu v anglickom Sheffielde, kde sa horolezec Rab Carrington rozhodol vyrobiť ručne šitý spacák presne podľa jeho predstáv, ktoré nazbieral rokmi strávených v horách. Jeho návrh bol tak skvelý, že ho s dopytom oslovili priatelia a blízka horolezecká komunita. Po niekoľkých rokoch šil spacáky a bundy v malej továrni pre širokú lezeckú a turistickú komunitu a teraz, o desaťročia neskôr, nájdete tieto poctivé a odolné modely po celom svete. Základom značky sú poctivé kúsky oblečenia a výbavy odrážajúce priekopnického ducha v oblasti výkonného športového horského oblečenia.

Osvedčené materiály z Európy a Anglicka sú jedným z mnohých spôsobov, ktorým sa značka snaží zlepšiť pracovné štandardy a živobytie ľudí, ktorí sú spojení s jej výrobou. Produkujú veci pod záštitom Fair Wear, v rámci ktorého sú posudzované pracovné podmienky v dodávateľských miestach, v miestach výroby, ale aj to, ako pracuje samotné vedenie značky. Vďaka týmto postupom a ekologickému zmýšľaniu dostali v roku 2020 certifikát Climate Neutral Company. Od tejto doby uviedli na trh niekoľko recyklovaných tkanín a používanie recyklovaného peria, ktorého zber sami kontrolujú so spoločnosťou P.U.R.E. Zrecyklovali už 21.5 ton peria a vďaka svojmu servisnému centru predĺžili životnosť už viac ako 7 000 produktom.

Pokiaľ je to možné, vymieňajú pôvodné materiály za recyklované vlákna, od vrchných búnd až po rúno. V spolupráci so značkami ako Pertex® a GORE-TEX® vyvíjajú textílie obsahujúce rôzne úrovne recyklovaného obsahu. Do roku 2030 sa navyše zaviazali k úplnej 0 v uhlíkovej stope. Dosahovanie čistej nuly znamená, že znížili nepotrebné emisie uhlíka z obchodných a prepravných postupov a všetko, čo zostalo, je kompenzované projektami, ktoré podporujú lesné hospodárstvo s ohľadom na prírodu. Ich sesterská značka Rab & Lowe Alpine je už dokonca klimaticky neutrálna.

Recyklovaný materiál používajú v syntetickej variante peria v PrimaLoft® Silver Insulation LuxeTM, ktorý uviedli na trh v roku 2020 a tiež v celej rade Rab Microlight a Rab Cirrus so 100 % recyklovaným vrchným, vnútorným ale aj izolačným materiálom, ktorým je práve spomínane P.U.R.E. perie.

Bestsellerom značky je bunda Borealis, mikina Nexus a nohavice Ascendor Light. Ďalšie modely sú v tesnej blízkosti a uplatnenie nájdu v behu, lezení aj skialpovaní.

Najlepší dodávateľ pre Vaše športové aktivity v prírode ale aj v meste

Sme s Vami a sme tu aby sme Vám poradili pri výbere toho najlepšieho čo potrebujete

Viac