Magnézium 

Počet produktov: 33
Zobraziť / Skryť filtre

Magnézium

Magnézium, známe aj ako horolezecký prášok, je neoddeliteľnou súčasťou výbavy horolezcov a ďalších športovcov, ktorí sa venujú vertikálnym aktivitám. Tento prášok je široko využívaný pre svoje vlastnosti, ktoré zlepšujú úchop a znižujú potenie rúk počas horolezeckých výstupov. 
Magnézium sa aplikuje na ruky horolezca s cieľom absorbovať nadmernú vlhkosť a oleje, ktoré by mohli spôsobiť, že lano by sa mohlo sklznuť alebo úchop by bol neistý. Jeho textúra a absorpčné vlastnosti umožňujú lepší a spoľahlivejší kontakt medzi rukami a lezeckými úchytmi alebo chytmi.
Taktiež, magnézium pomáha v prevencii tvorby pľuzgierov a podporuje pohodlný úchop, čo je kritické pri náročných horolezeckých situáciách. Je dostupné vo forme prášku, kocky alebo v tekutej podobe, pričom horolezci si vyberajú podľa osobných preferencií a špecifík ich výstupov.
Je však dôležité si uvedomiť, že správne používanie magnézia vyžaduje ohľad na životné prostredie a etické normy. Horolezci by mali minimalizovať nadmerné používanie magnézia na ochranu životného prostredia, najmä v oblastiach so špecifickými pravidlami týkajúcimi sa jeho používania.