Istíme cez Mammut Smart 2.0


23.5.2018

Obľúbený SMART od firmy Mammut prichádza s vylepšeným modelom druhej generácie SMART 2.0. Geniálne jednoduchá konštrukcia s dômyslelnými výrezmi, bez pohyblivých častí a kĺbov.


Istítko má intuitívne ovládanie tzn. podávanie lana, plynulé spúštanie nebolo nikdy ľahšie. Dômyselne umiestnené výrezy v tele spolu so Smart HMS karabínou zabezpečia poloautomatické zablokovanie lana. Pri tomto druhu asistovanej istiacej pomôcky musíte mať lano stále v rukách a pod kontrolou.

K SMART 2.0 je možné dokúpiť doplnok Smarter, ktorý slúži ako pomôcka pre začiatočníkov či menej skúsených ističov. Nedovolí mu pri istení doberať a podávať lano v príliš zatvorenom uhle tj. kolmo hore. Pri takýchto chybách dochádza k obmedzeniu funkčnosti samoblokovacieho mechanizmu pri páde lezca a následným rýchlym prekĺznutím lana, čo môže viesť ku pádu lezca, v tom lepšom prípade dlhému odsadnutiu.
 
Vyrobené v Taliansku

Hmotnosť Smart 2.0 : 80 g
Rozmery: 115 x 68 mm
Vhodné pre laná s priemerom: 8.7 - 10.5 mm

 

Najlepší dodávateľ pre Vaše športové aktivity v prírode ale aj v meste

Sme s Vami a sme tu aby sme Vám poradili pri výbere toho najlepšieho čo potrebujete

Viac

Súhlasím

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas.